O nás

Kdo stojí za firmou FortMedica, co děláme a jaká je naše historie? Vše se dočtete zde.

FORTMEDICA je rodinná společnost provozující soukromou ORL ambulanci se čtyřmi pobočkami a kliniku jednodenní ORL chirurgie v Praze. Cílem našeho týmu vysoce kvalifikovaných lékařů je poskytování profesionální péče na moderně vybavených pracovištích. Snažíme se o minimalizování nepříjemných a invazivních zákroků používáním nejnovějších dostupných technologií. Jako jedni z mála v České republice tak například provádíme operace plasmovou koblací či laryngologické vyšetření pomocí NBI technologie.

Naše činnost začala v roce 1994 malou privátní ordinací a postupně jsme se rozrostli do čtyř ambulancí a kliniky jednodenní chirurgie. V roce 2004 jsme začali provádět operace v lokální a celkové anestezii na klinice jednodenní chirurgie v Modřanech. Za 13 let jsme provedli již přes 10 000 operací v celkové anestezii, z toho 2000 operací nosní mandle plazmou.

FortMedica ORL tým lékaři
FortMedica tým sestry Modřany

Našimi nejčastějšími pacienty jsou děti. U nich je potřeba citlivého přístupu, proto nabízíme rodičům možnost zůstat s dítětem na sále při jeho uspávání a být u něho, až se bude probouzet na pooperačním pokoji. Díky tomu nemusí být operace pro dítě vůbec traumatickým zážitkem.

Chceme, aby prvotřídní soukromá zdravotní péče byla co nejdostupnější, proto neustále jednáme se zástupci pojišťoven o hrazení zákroků. V současnosti téměř všechny zdravotní pojišťovny finančně přispívají na operační výkony u nás prováděné.

Naše pracoviště spolupracuje s vysoce specializovanými univerzitními klinikami v České republice i v zahraničí. Tímto zajišťujeme našim pacientům maximální možnou diagnostiku a léčbu. Samozřejmostí jsou u nás tzv. second opinion vyšetření (názor druhého odborníka).

FORTMEDICA také pravidelně organizuje odborné semináře pro praktické lékaře a specialisty a osvětové přednášky pro laickou veřejnost. Naši lékaři mluví anglicky, německy, španělsky, francouzsky, italsky, holandsky, rusky, urdu, hindi, persky a arabsky.