Laryngologická poradna

Specializujeme se na poruchy hlasu a polykání, jako jedni z mála nabízíme diagnostiku mimojícnového refluxu, sonografii krku a vyšetření NBI.

V naší poradně se soustřeďujeme na diagnostiku a léčbu onemocnění a poruch hlasu, polykání a mimojícnového refluxu. Základem je vedle běžné ORL prohlídky vyšetření dýchacích a polykacích cest moderními endoskopy, které mají na svém konci umístěnu mikrokameru (tzv. „chip-on-the-tip“) umožňující dokonalé zobrazení vyšetřované části těla. V případě vyšetření hlasivek se doplňuje ještě vyšetření stroboskopem, který umožní zobrazit kmitání hlasivek, jež je vzhledem k vysoké frekvenci běžným vyšetřením nepostřehnutelné. Vyšetření tak dokáže odhalit i velmi nepatrné změny v počátku onemocnění, což je zvláště důležité při podezření na možnou zhoubnou povahu nálezu.

 

Jaké služby konkrétně v naší Laryngologické poradně nabízíme?

  • Vyšetření NBI (Narrow Band Imaging) určené k odhalení časných nádorových změn na sliznici dýchacích a polykacích cest. Tato technologie může pomoci odhalit změny, jež nejsou viditelné standardním endoskopickým vyšetřením v bílém světle.
  • Vyšetření mimojícnového refluxu pomocí 24hodinové orofaryngeální pH-metrie Restech (FortMedica je jedním ze čtyř pracovišť v ČR certifikovaných pro výkon tohoto vyšetření).
  • FEES vyšetření: funkční endoskopické hodnocení polykání u pacientů s dysfagií horního typu, pocitem cizího tělesa nebo s neurologickými obtížemi.
  • Sonografie hlavy a krku: ultrazvuková diagnostika (štítná žláza, slinné žlázy, lymfatické uzliny, krční cysty, vedlejší dutiny nosní)
  • Kompletní hlasová terapie včetně osteopatické léčby funkčních poruch hlasu a polykání (specifická laryngeální manuální terapie)
  • Péče o hlasové profesionály (tj. nejen zpěváci a herci, ale všichni, kteří potřebují hlas pro svoji profesi)

Laryngologickou poradnu naleznete na naší pobočce v Modřanech.

FortMedica ORL MUDr. Renata Taimrová

MUDr. Renata Taimrová

Odborný garant

Zdravotní pojišťovny

V současnosti spolupracujeme s těmito pojišťovnami:

VZP (111)
Vojenská zdravotní pojišťovna ČR (201)
OZP (207)
Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (209)
Zdravotní pojišťovna MV ČR (211)
Revírní bratrská pojišťovna (213)
Cigna
Bupa
Allianz Worldwide
Aetna
David Shield